Romeo a Tango je krátky animovaný film pre deti v dĺžke približne 7 minút, vytvorený kombináciou kreslenej animácie charakterov v interakcii s hraným prostredím. Hlavnými postavami sú dva túlavé psíky.
Naším zámerom je vytvoriť edukatívny cyklus, ktorý by detského diváka zábavnou formou zoznamoval prostredníctvom animovaných postavičiek s inými kultúrami a tradíciami. Divákom prinesú pohľady na krásy slovenskej prírody a symboly našej krajiny, no zároveň budú musieť čeliť rôznym nástrahám a problémom, do ktorých sa často dostávajú. Vždy sa však z problému dostanú tým najmenej očakávaným, no zato úsmevným spôsobom.​​​​​​​
Romeo je flegmatický mopslík, ktorý nikdy nerozmýšla dopredu a väčšinou sa strmhlav vrhá do každej jednej situácie. Veľakrát hľadá spôsob, ako si veci zjednodušiť, no svojím konaním doslova priťahuje problémy, z ktorých si zvyčajne nerobí ťažkú hlavu. Často býva zaneprázdnený myšlienkami ako sa dostať k jedlu, ktoré tak nadovšetko miluje. 
Tango je na prvý pohľad múdry, no veľmi opatrný vipet. Jeho inštinkty mu mnohokrát hovoria, že niečo nie je v poriadku. Často sa snaží Romea usmerniť, no nie vždy sa mu to podarí. Je veľmi rýchly, čo mu nejedenkrát zachráni život. Na potulkách svetom je veľakrát zapletený do nemalého prúseru (najmä vďaka Romeovi), no nikdy by ho nedokázal opustiť. Je to verný parťák na život a na smrť.
Po dokončení pilotného dielu o Slovensku plánujeme s našimi štvornohými hrdinami vycestovať aj do ďalších krajín. Projekt bude niesť súhrnný názov podľa mien hlavných hrdinov Romeo a Tango, pričom každá epizóda nesie názov krajiny, ktorú túlavé psíky momentálne objavujú – Romeo a Tango vo Francúzsku, Romeo a Tango v Grécku atď.
Back to Top